Kurumsal

FERMAK İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.  ŞİRKET PROFİLİ

FERMAK, kurulduğu 1982 yılından bu yana 40 yıla yakın sürede edindiği tecrübe ve bilgi birikimiyle birçok başarılı projeye imza attı. Yol ve altyapı projelerinde öncelikli uzmanlığa sahip olan FERMAK, inşaat mühendisliğinin tüm alanlarında deneyimli olup, hizmet verdiği kurum ve kuruluşlara sunduğu hizmetlerde yüksek kalite ve güven seviyesine ulaşmıştır.

FERMAK, gerek kalifiye personeli, gerekse gelişmiş makine parkuru ile Türkiye’de çok sayıda büyük ölçekli başarılı projeye imza atmış, yurt dışında da üstlendiği projeleri başarıyla tamamlamış ve tamamlamaya devam etmektedir.

FERMAK, karayolları ve demiryolları inşaatı, çok katlı kavşak ve altyapı işleri, liman, sulama sistemleri ve gölet inşaatları, hastane, otel, devlet daireleri ve ofis binaları, stadyum ve spor kompleksi inşaatları gibi inşaat mühendisliğinin birçok önemli alanında da faaliyet göstermektedir. konut geliştirme ve çevre düzenlemesi gibi.

FERMAK, uluslararası kalite, çevre ve güvenlik konusundaki mevzuatları yakından takip etmektedir. Şirket ayrıca ISO 9001-2015 Kalite Yönetimi, ISO 14001-2015 Çevre Yönetimi ve ISO 45001-2018 İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi belgelerine de sahiptir.

Son yıllarda artan ulusal ve uluslararası iş hacminin yanı sıra FERMAK‘ ın uzman iş gücü ve Makine Parkuru da oldukça arttı. Liman inşaatlarında kullanılan özel amaçlı gemilerden, çeşitli kapasitelerdeki ekskavatör ve yükleyicilere, Türkiye ve Libya’nın çeşitli lokasyonlarındaki asfalt tesislerine kadar geniş bir makine parkının yanı sıra, uzman teknik personel, lojistik ve bakım ekipleri ile işleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için yeterli uzmanlığa ve aynı anda birkaç büyük projeyi tamamlayacak birikime  sahiptir.

Ulusal ve uluslararası projelerden beklenen 110 milyon ABD doları ciro ile Türkiye’nin büyük inşaat şirketlerinden biri olan FERMAK, projelerini zamanında tamamlayan, toplam müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kaliteden ödün vermeyen saygın bir kuruluştur.